27 Şubat 2010 Cumartesi

Genc Gezginler Seyahat Bursu Yarısmasi Galibi - Mustafa Ozturk ve Umit Orhan

Dün ff'te bir arkadasımın yaptığı duyuruyu gördüm. Daha önce 1-2 yerde karşılaştığım ama tanışma fırsatı bulamadığım ama hakkında duyduklarım ile, sosyal medya ve blogundan takip ettiğim kadarıyla tanımadan sevdiğim arkadaşlarımdan biri olan Mustafa Öztürk şöyle bir feed girmişti; 'Ey sevgili FF dostlarım :) Beni ve Dostum Ümit'i bu yaz interrail ile sırasıyla Plovdiv, Prag, Viyana, Berlin, Amsterdam, Paris, Lyon, Milano, Roma, Atina şehirlerine götürecek seyahat bursu için desteklerinizi bekliyorum :) budur!'u işaretlemeniz yeterli :)' . Bu feedi gördükten sonra Mustafa'nın feed içinde verdiği linklere gittiğimde Özlem Pansiyon adlı blogun 'Genç Gezginler Seyahat Bursu' adlı bir yarışma düzenlediğini duydum. Öncelikle kendi adıma üzüldüğümü söylemeden edemem, çünkü malumunuz ben de nacizane gezmeyi ve gezdiğim yerleri kelimelerim yettikçe yazmaya çalışan biriyim. Ki bu burs için gereken en önemli 2 özellik bunlarmış. Ama akabinde Mustafa Öztürk'ün ve arkadası Ümit Orhan'ın bu yarışmada 12. finalist olduklarını okudum ve sevindim. Önce yukardaki dediğim sebepten dolayı Mustafa'yı kıskanmadım dersem yalan olur, bunu ff'te feedin altına yazdığım yorumda da şu şekilde dile getirdim zaten; 'Bak Mustafa, kıskandım şimdi seni, bütün finalistleri inceledim yazılarını okudum, içlerinde ben yoksam, bence senin kazanman için de bir mahsur yok, :) eğer ekstra olarak yapmamız gereken bir şey varsa dm atabilirsiniz, Çok bebe bir blog olsa da ben de şurada nacizane gezi notları yazıyorum: http://erdallageziyorum.blogspot.com/ eğer ekstra bilgi verirsen, sizin için yazı da yazabilirim... :) Şimdiden başarılar... '

Ve orada da dediğim gibi şimdi Mustafa'yı desteklemek, onun bu bursu kazanması için bu yazıyı buraya yazıyorum. Çünkü ben Mustafa'nın bu bursu ne kadar istediğini az biraz anlayabiliyorum ve düşünüyorum acaba ben olsam ne kadar isterdim diye ve cevabım; 'çok ' demek ki Mustafa'da bu bursu kazanmayı ve inter-rail seyahatine çıkmayı çok istiyor. Mustafa biliyorsun daha önce sosyal medya kullanıcıları buna benzer bir çok kampanyayı aldıkları destekler ile kazandılar ve sen de bu yarışmayı bir aksilik olmazsa kazanacaksın bundan şüphen olmasın. O yüzden ben şimdiden; 'Genc Gezginler Seyahat Bursu Yarısmasi Galibi - Mustafa ÖztÜrk ve Ümit Orhan.' şeklinde bir başlık attım. Ama tekrardan başarılar dilerim. Umuyorum ki elemeler sonuçlandığında hep birlikte çok sevineceğiz. Bir de 4 kişi için bu burs verilecekmiş şimdiden sizinle birlikte bu tura katılacak arkadaşlara, 'çok şansşlı olduklarını, çünkü çok iyi 2 adamla bu tura çıkacaklarını' söylemek istiyorum. Diğer arkadaşlarda kazanamadıkları için çok üzülmesinler çünkü bir gün onlar da eminim daha güzel seyahatlare, gezilere çıkacaklar. :)

Saygı ve Selamlarımla

3 yorum:

 1. Erdal çok teşekkürler. :)
  Seyahat bursundan daha önce haberdar olmuş olmanı dilerdim. Blogunu ve seni daha önceden görmüş olsaydım mutlaka haberdar ederdim. Tekrar teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. sevgili erdal; para kazandığım yıllar boyunca - ki konu para olunca bu ülkede hiçbir şey garanti değil- burs vermeye devam etmek istiyorum. yani ilk sene başvuruyu kaçırmış olabilirsin ama umarım önümüzdeki yıl şansın olur.

  bir de olaya yarışma demesek daha iyi olur aslında. burs sürecinin böyle bir şeye dönüşmesine ben vesile oldum evet ama bu yüzden üzülmüyor değilim. çünkü farklı becerilerde olsalar bile tüm başvuran arkadaslar pırıl pırıl gençlerdi. sonunda gezginlik ruhu kazansın diyelim.

  bu vesileyle senin de varlığını öğrenmek güzel.

  YanıtlayınSil
 3. Ümit, benim dalgınlığıma gelmiş olabilir, o yüzden kendi düşen ağlamaz, okuldu, işti derken bazen internetten soyutlamak gerekiyor kendini geçen 3-4 ay benim için öyleydi :)

  @Özlem Hanım tesekkürler, yorumunuz beni sevindirdi, organizasyonunuzu, kampanyanızı ya da öğrencilere desteginizi yarışma olarak adlandırmak istemezdim ama öyle bir izlenim aldığım için o şekilde tanımladım, önümüzdeki sene belki aranıza katılabilirim ama seneye mezun olacağım için belki buna sansım olmayabilir ama gezmeye devam, yazmaya devam, belki bir akademisyen/ögrenci olarak aranızda yer alırım, daha da güzel olur.. :) ama bundan sonra blogunuz takibimde olacak :)) Saygı ve Selamlarımla

  YanıtlayınSil