10 Ağustos 2011 Çarşamba

Eyüp Sultan Feshanede İftar Keyfi

Geçtiğimiz günlerde Ramazanın ilk günlerinde Eyüp Sultan'a Feshane'ye iftara gitme fırsatım oldu.

Böyle manevi duyguları fazla olan günleri, böylesine güzel mekanlarda geçirmek insana ayrı bir mutluluk veriyor. En azından benim için öyle. Binlerce insanla aynı anda aynı meydanda iftar yapmak, Eyüp Sultan gibi özel bir mekanda dua etmek çok güzel geliyor bana. Ki meydanda ki kalabalıktan gördüğüm üzere bu güzellik binlerce insanla ortak bir duygu.

Burası Feshane'nin tam karşısına kurulan Ramazan iftar mekanları. 15 TL ye çorba, yemek, içecek ve salatadan oluşan bir iftar menüsü alabilirsiniz. Cıvıl cıvıl kalabalık ve yemeklerin kokusu insanı mest ediyor. İftarınızı burada yapabileceğiniz gibi ki ben burada yapmayı tercih ettim, Eyüp Sultan meydanındaki lokantalarda (ortalama 30 TL) ya da Feshane içerisinde ki ekmek arası yapan yerlerde ve Lale Restaurantta (40 TL) yapabilirsiniz.


Ya da eğer vaktiniz varsa, ailenizle birlikte tüm nevalanizi alıp, Eyüp Sultan Camii Şerifinin önünde yere bir halı atıp orada yapabilirsiniz. İnanın ben buna çok özendim sanki bir pazar günü piknik alanındaymışsınız gibi.

Eyüp Sultan'a gitmek için, Taksim'den 55 T hatlı otobüse, Eminönü'nden Eyüp Otobüslerine binebilirsiniz, Anadolu yakasından Topkapı otobüsleri ya da metrobüs ile Ayvansaray durağında inip Eyüp'e 5 dakika yürüyebilirsiniz. Ne diyeyim ben herkese tavsiye ederim. Umarım sizin de benim  gibi gitme fırsatınız olur. Ki hepsinden öte iftar yapmayacak olsanız bile Eyüp Sultan'ı ziyaret etmek için gidebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder