11 Haziran 2014 Çarşamba

Marmaris Turunç'a Nasıl Gidilir?

Geçtiğimiz günlerde bir vesile yolum Muğla ilimizin Marmaris ilçesinin Turunç beldesine düştü. Ülkemizin güzel tatil yerlerinden bir tanesi. 

Ama yalnızca Turunç değil, Turunç'un bağlı olduğu hem Muğla hem de Marmaris gerçekten gezilesi görülesi yerler arasında..

Biz İstanbul'dan Turunç'a giderken, İzmir üzerinden gitmeyi tercih ettim hatta 1 gecede İzmir'de konakladık. Böylece yol yorgunluğu pek yaşamadık. Ama dönüşte yine aynı yol üzerinden geri dönüş yaptık ve yaklaşık 12 saatte İstanbul'a ulaşabildik.  Yol neredeyse Marmaris'e kadar çok güzel. Sadece Muğla Marmaris arasında artık hem tırmanmaya hem de çok sık virajlara girmeye başlıyorsunuz, Marmaris Turunç arasındaki yol ise tam bir patika yaklaşık 6 km tırmanıp sonra 6 km aşağıya iniyorsunuz ama iki yolda muhteşem çam ormanlarının içinde.


İzmir - Muğla istikametinde Aydın Muğla arasında 2-3 tane radar mevcut özellikle Çine çıkışı sonrasında, Muğla - İzmir istikametinde de yine 4-5 tane radar var, dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Ama yol ne kadar yorucu olursa olsun, insan bu manzarayı görünce bir anda rahatlıyor. Özellikle Turunç'a inmeye başlarken solda kalacak olan kahvede bir kahve içmenizi tavsiye ederim. Emin olun yolun tüm yorgunluğunu bir anda unutacaksınız. 

Bu tatilimizle ilgili yazıları zamanla yazacağım. Şimdilik bu kadar :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder